Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

Korsika

Tento malebný ostrov si Vás jistě získá svou nedotčenou krajinou, bělavými plážemi a čistým mořem.

Technické informace

Umístění: Středozemní moře
Rozloha: 8.722 km2
Průměrná teplota: 16°C
Časové pásmo (UTC): + 1 hod
Úřední jazyk: francouzština, korsičtina
Korsika-úvod

8 dní / 7 nocí

1. den

Ajaccio

Nalodění v Ajacciu v odpoledních hodinách. Odjezd z přístavu kolem 18:00 hod., směrem na zátoku Sainte Barbe, večeře a noc na palubě.

2. den

Ajaccio / Sagone / Cargèse

Po snídani odjezd do zátoky Sagone nebo Cargèse (v závislosti na počasí). Sagone je malá rybářská vesnice skrytá na konci velkého zálivu, který lemuje dlouhá bílá písečná pláž. O několik kilometrů dál je Cargèse, přístav s typickou výše položenou vesnicí. Město bylo osídleno již v dávných dobách řeckou kolonií. Oběd na palubě, koupání, relaxace, průzkum vesnice. Večeře.

3. den

Sagone / Cargèse / Golfe de Porto / Girolata

Po snídani se budete plavit podél divokého pobřeží a obdivovat jeho „zubaté hlavy“ a hluboké zátoky, objevíte Cala di Pal a jeho proslulé kamenné totemy a nakonec typické „Sugarloaf“ (cukrové homole). Zakotvení a oběd v tzv. „Bazénu“ (zátoka, kterou lemují strmé skály). Můžete si užít plavání, šnorchlování a projížďky na kajaku. Po obědě odjezd do Les Calanques de Piana, kde si prohlédnete rozlehlé jeskyně. Jsou zde červené, oranžové a růžové, žulové skály a ostré točité útvary, tvořící úžasné formace podobné zvířatům. Potom odjezd do zálivu Porto, světového kulturního dědictví UNESCO. Poplujete kolem Capo Cenino, než se dostanete k jednomu z přírodních divů Korsiky: zálivu Girolata, s jeho opevněním a rybářskou vesnicí. Zakotvení na noc v zátoce Girolata.

4. den

Girolata / Calvi

Po snídani, odjezd do přírodní rezervace Scandola s divokým pobřežím, lemovaným útesy a malými ostrůvky. Scandola jedním z nejkrásnějších geologických jevů na Korsice. Jediný den v týdnu, kdy je povoleno kotvení v rezervaci, je umožněno návštěvníkům prohlédnout si tento  útesový labyrint. Šnorchlování umožňuje obdivovat podmořské útesy a nespočet ryb. Zakotvení a oběd ve Scandole, pak plavání a odjezd do Calvi, kde stále žije duch Kryštofa Kolumba. Nábřeží jsou plná živých barů a restaurací. Zakotvení přes noc v přístavu.

5. den

Calvi / Golfe de La Revallata / Girolata

Ráno prohlídka Calvi, poté odjezd do zálivu La Revellata: plavání; relaxace, šnorchlování, projížďky na kajaku. Po obědě odjezd do Girolaty. Jižně od Calvi je divoká krajina, strmé pobřeží, vyřezané do zářivě červené žuly. Plachtění je nejlepší způsob, jak poznávat přírodní rezervaci Scandola, je zde krásný výhled na pobřeží. Sopečný původ ostrova, tak jako větrná a vodní eroze vytvořily dechberoucí krajinu plnou prudkých útesů, červených skal zmučených tvarů a opuštěných zátok. Dále na jih se nachází Girolata, malá rybářská vesnice, jedno z posledních obydlených míst na pobřeží, kam se nelze dostat po silnici. Girolata je jako ve snu, zvýrazněná ostrou červenou barvou okolních hornin. Krátkému úseku kamenité pláže dominuje pár domů a majestátná strážní věž, postavená za vlády Janovců. Zakotvení na noc v Cala Muretta nebo Cala Vecchia.

6. den

Bay of Girolata/ Capo Rosso / Cala Di Pal / Sagone / Cargèse

Před vámi je další návštěva okolí Capo Rosso a míst, která jste při první zastávce neviděli. Pak plavba na Cargese, typický přístav, který se stal slavným středomořským přímořským letoviskem. Jeho historie se datuje do dob osidlování řeckými kolonisti v 17. stol. Plavání, relaxace, námořní činnosti a zakotvení na noc.

7. den

Bay of Sagone / Bay of Ajaccio

Ráno odjezd do zátoky Sagone, zakotvení na oběd,  potom cesta do Ajaccia. V pozdním odpoledni návštěva města Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparte. Užijete si pohodovou atmosféru a bohatství kaváren, restaurací a obchodů. Projdete se úzkými uličkami a vychutnáte si život v přístavu.

8. den

Ajaccio

Vylodění v 8.00 hod.

8 dní / 7 nocí

1. den

Ajaccio

Nástup v Ajacciu pozdě odpoledne. Odjezd kolem 18:00 hod., směr Sainte Barbe v zátoce Ajaccio, večeře a noc na palubě.

2. den

Ajaccio / Valenco

Odjezd směr „Gulfe Valenco“ o jehož kráse se zpívá v mnoha Korsických tradičních písních. Zakotvení na oběd v Porto Pollo, potom plavba kolem útesů Taravù: plavání, projížďka na kajaku, „farniente“.
Pro naše hosty, kteří mají rádi potápění: nabídka projížďky ke skále Taravu, kde je krásné místo na šnorchlování.
Po obědě odjezd směr „Gulfe Valenco“ a záliv „Campo Moro“. Město Campo Moro byla původně rybářská obec, kde se zachovalo pár domů z šedé žuly, ty udržují místní originální a autentické kouzlo. Na břehu najdete několik barů, restaurací a obchodů. Návštěva pevnosti, nacházející se na mysu Campo Moro. Toto historické místo bylo celé zrestaurováno a zobrazuje nezkaženou architekturu opevněné Janovské budovy. Zakotvení za noc.

3. den

Golfe de Valenco / Sénétose

Cesta k Sénétose a jeho nádhernému divokému kotvišti, oběd v zátoce Arana: plavání, „farniente“, projížďka na kajaku, šnorchlování.
Odjezd do Bonifacia. Celé pobřeží až do Aculy je obsazeno maličkými fjordy. Na mysu Rocapina je hromada kamení, která vypadá jako ležící lev. Příjezd pozdě odpoledne do perly Jižní Korsiky Bonifacia, které je tak krásné a velkolepé! Vjezd do přístavu Bonifacio je velmi působivý, protože přístavu vévodí obrovské skály, na kterých se nachází opevněné město. Za kotvení za noc.

4. den

Bonifacio / souostroví Lavezzi

Po snídani odjezd na ostrovy Lavezzi. Mimořádný vzhled této hory kamení vyvolává pocit, že jsme zpět v době kamenné. Tato námořní a pozemní rezervace především chrání vzácné druhy racků, kteří hnízdí na obrovských balvanech a také nespočet ryb v tyrkysových vodách. Balvany, nahrnuté to výšek mají uvnitř malé místnůstky, jejichž zdi jsou leštěné erozí. Oběd v tomto božském kotvišti, pak koupání a námořní činnosti. Zakotvení u ostrova Piana, přírodní rezervace, kde je tak čirá voda, že člověk může vidět bílé písečné dno vody až 4 metry hluboko.

5. den

Ile Piana / Anse de Rocapina

Po snídani odpočinek a šnorchlování v přírodní akvárium. Po obědě odjezd směrem do Rocapina, malé zátoky, které vévodí ležící lev. Zakotvení za noc.

6. den

Anse de Rocapina / Golfe de Valenco / Propriano

Po snídani námořní aktivity, odpočinek a plavání. Po obědě odjezd do Propriana. Plavba podél pobřeží zálivu Valenco a příjezd do Propriana. Pobřeží je obehnáno domy kolem tohoto typického korsického přístavu, je zde mnoho barů a restaurací. Město je naprosto okouzlující a i přes sezónu zde není moc lidí. Návštěva vesnice, nakupování. Zakotvení na noc v Proprianu.

7. den

Propriano / Ajaccio

Ráno plavba do Ajaccia, se zastávkou u věže Isololla. Zakotvení a oběd u krásné pláže, kde budete mít čas na projížďku kajakem, šnorchlování a plavání, před posledním vyplutím do Ajaccia. Příjezd do Ajaccia pozdě odpoledne, návštěvu města. Můžete si prohlédnout jeho historické a napoletánské zákoutí, nebo jednoduše vychutnat život na nábřeží. Zakotvení na noc v Ajacciu.

8. den

Ajaccio

Vylodění v 8.00 hod.

Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři spadající pod správu Francie. Rozloha ostrova dosahuje 8 680 km², je 4. největším ostrovem ve Středomoří. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným palcem.

Ostrov je znám svou nedotčenou krajinou a množstvím ledovcových jezer, ale proslulé jsou především jeho bělavé pláže a čisté moře (délka pobřeží je 1 047 km), což ho řadí mezi častý cíl turistů.

Na různých místech ostrova se podnebí dost podstatně liší. Průměrná roční teplota na pobřeží se pohybuje kolem 16 °C, v horách v zimě pod nulou. Přesto lze i v červnu zažít pod horou Mt. Cinto vydatnou sněhovou nadílku. Pod dvoutisícovkou Monte Incudine je v létě možné ráno chodit po jinovatce a za tři hodiny se pak vyhřívat při 32 °C.

Oficiálním jazykem je francouzština, hovoří se tu ale často italsky a také korsicky. Tento původní jazyk byl dlouhá léta zakázán, ale dnes se běžně vyučuje na středních a vysokých školách. Na ostrově žije zhruba 200 tisíc obyvatel, z toho asi 100 tisíc ve městech Bastia a Ajaccio.

První záznamy o osídlení ostrova pocházejí z dob antického Řecka, kdy byl ostrov osídlen Řeky, Etrusky a Kartaginci. Roku 564 př.n.l. založili Řekové dnešní hlavní město Ajaccio. V roce 227 připadl ostrov do sféry vlivu Římské říše.

Dějiny ostrova byly celá staletí velmi rušné. Od dob Říma přes Saracény, dlouhou okupaci Janovem, přes krátké období samostatnosti až po jeho připojení k Francii. Od roku 1982 má v rámci Francie autonomii s vlastní vládou a regionálním parlamentem.

Korsika je místem narození Napoleona Bonaparte a přístavní město Calvi je jedním z možných rodišť Kryštofa Kolumba.

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

Akční nabídky plaveb

SlevaDatumTyp lodiObjednat
10% Všechny termíny - CORSICA DREAM Poncin 82

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz