Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

úvodní Destinace Polynésie Tahiti - Raiatea


Raiatea / Tahiti / Bora Bora

Raiatea je označována jako posvátný ostrov. Je  kolébkou všech polynéských civilizací. Pro své návštěvníky zachovala velmi působivé archeologické pozůstatky a evokuje tak pocit krásy a tajemství.

Technické informace

 
Umístění: Tichý oceán
Rozloha: 1048 km2
Průměrná teplota: 31°C (léto)
Časové pásmo (UTC): -10 hod
Úřední jazyk: francouzština, tahitština
Raiatea / Tahiti / Bora Bora

8 dní / 7 nocí

Rangiroa / Tikehau / Rangiroa

1. den - Sobota

Rangiroa

Nalodění na katamarán a oběd na palubě. Panoramatický výhled během plavby na jih, k východnímu atolu této oblasti - Pink Sands. Během plavby kotvení na různých místech, šnorchlování v největším atolu Francouzské Polynésie. Koupání v křišťálových vodách Rangiroa, večeře a noc na kotvě.

2. den - Neděle

Rangiroa

Po snídani krátká plavba v divoké části tohoto atolu. Kotvení, šnorchlování a rybaření. Jako variantu nabízíme místní barbecue "Tuamotu» na soukromém motu. Volný čas můžete strávit vodními aktivitami. Večeře a noc na kotvě.

3. den - Pondělí

Rangiroa

Krátká plavba směrem na jih, zastávka u Otepipi, staré vesnice Rangiroa. Přesun do laguny na pozorování západu slunce, poté plavba zpět na Tiputa, severně od atolu Rangiroa.

4. den - Úterý

Rangiroa

Krátká plavba do zelené laguny, na Avatoru Pass. Oběd a vodní, kajak, šnorchlování. Možnost návštěvy místního zámku Rangiroa.

5. den - Středa

Tikehau

Brzy ráno šestihodinová plavba na atol Tikehau. Oběd na kotvě. Šnorchlování v přírodní korálové zahradě Tuheiva. Odpoledne přejezd na lagunu Tikehau. Uvázaní na noc v Ohihi.

6. den - Čtvrtek

Tikehau

Celodenní návštěva atolu Tikehau s pověstným růžovým pískem. Volný čas a námořní aktivity. Návštěva "Ptačího ostrova" a místní Tuamotu grilování. Krátká plavba do hlavní vesnice Tikehau, Tuherahera. Noc na kotvě.

7. den - Pátek

Tikehau

Brzy ráno šestihodinová plavba zpět k atolu Rangiroa. Oběd v laguně, v obci Tiputa.
Volný čas a vodní aktivity, sledování tropických ryb. Možnost návštěvy perlové farmy.

8. den - Sobota 

Rangiroa

Vylodění na břeh v 8 hodin ráno, po snídani.

8 dní / 7 nocí

Huahine / Raiatea / Tahaa / Bora Bora

1. den

Huahine

Přivítání a nalodění na palubu naší plachetnice během poledne v přístavu Fare, který je zároveň hlavní vesnice ostrova Huahine. Po obědě a krátké plavbě uvnitř laguny zakotvíme v zátoce Avea Bay, kde strávíme odpoledne vodními aktivitami – kajaky, šnorchlování, plavání.

2. den

Huahine

Den strávíme uvnitř laguny Huahine. Jako možnost nabízíme půldenní prohlídku v Huahine a návštěvu polynéských archeologických nalezišť.
Po krátké plavbě na sever od laguny Huahine zakotvíme k večeři na palubě, nebo můžete jít ochutnat domorodé jídlo na břeh.

3. den

Raiatea

Den začneme plachtěním na moři, které potrvá zhruba na 4 hodiny.
Po zakotvení v zátoce Faaroa strávíte čas vodními aktivitami nebo můžete navštívit řeku Faaroa a člunem po řece dojet do místní botanické zahrady.

4. den

Raiatea

Po krátké plavbě v ostrovní laguně zakotvíme na Uturoa pro nákupy a návštěvu místního trhu. Po obědě se přeplavíme na ostrov Tahaa, který se nachází ve stejné laguně. Navštívit zde můžete perlovou farmu. Poté se můžete rozhodnout pro večeři  v místní restauraci s polynéské show.

5. den

Tahaa

Od rána se můžete věnovat vodním aktivitám, nebo se vydat na „Tahaa Vanilla tour“, exkurzi s průvodcem, která zahrnuje návštěvu vanilkové plantáže a dalších částí ostrova Tahaa. Oběd si vychutnáte na palubě a po něm bude opět čas na vodní aktivity. Nabízíme možnost oběda BBQ na privátním mole a jako Robinsoni se můžete vydat na pláže, či šnochrlovat.

6. den

Tahaa

Po snídani se vydáme na plavbu na  Bora Bora, která trvá 4 hodiny. Tam se nachází největší lagunu Francouzské Polynésie.

7. den

Bora Bora

Celý den strávíte vodními sporty, pozorováním podvodního světa, ve kterém objevíte žraloky, želvy a tisíce ryb. Poté následuje krátká plavba kolem laguny Bora Bora.
Čeká Vás bariérový útes a šnorchlování v korálové zahradě.

8. den

Bora Bora

Vaše cesta končí vyloděním na pevninu v 08.00 na Vaitape Pier, ale vzpomínky si odnesete na celý život.

11 dní / 10 nocí

Bora Bora / Tahaa / Raiatea / Huahine / Moorea / Tahiti 

1. den

Bora Bora

Přivítání a nalodění na palubu naší plachetnice během poledne v přístavu Vaitape Pier. Dejte si dobrý oběd a odpoledne stávíte v nejkrásnější laguně Francouzské Polynese. 

2.den

Bora Bora

Užijte si námořní aktivity: pozorujte žraloky, želvy a tropické ryby. Následuje krátká plavba kolem laguny Bora Bora, kde můžete objevovat bariérové útesy a šnorchlovt v korálové zahradě.

3.den 

Tahaa

Plavba na ostrov Tahaa, která potrvá přibližně 4 hodiny. Příjezd do laguny Pai – Pai Pass a kotvení v zátoce Hurepiti Bay. Volitelným programem je návštěva vanilkové pláže a zkoumání celého ostrova.

4.den

Raiatea

Po krátké plavbě objevíme laguny ostrova Raiatea na jeho východní části. Můžete jít na nákupy v Uturoa a navštívit místní trh. Jako možnost nabízíme půldenní prohlídku ostrova Raiatea s největším archeologickým nalezištěm polynéské kultury, Taputapuatea. Užijte si oběd na palubě a poplavíme se na Tahaa, perlu místního hospodářství.
Večeři ochutnáte v restauraci s místní polynéské show.

5. den

Tahaa

Tento den je věnován vodním aktivitám: plavání, kayak, šnorchlování. Nabízíme možnost oběda BBQ na privátním mole a jako Robinsoni se můžete vydat na pláže, či šnochrlovat. Následuje plavba do zátoky Faaroa bay. Zde je možnost návštěvy botanické zahrady, či jízda člunem po řece.

6.den

Raiatea

Ráno se poplavíme na Huahine . Zde si dáte dobrý oběd na palubě v zátoce Fare Bay. V odpoledních hodinách můžete objevovat lagunu a věnovat se vodním aktivitám. 

7.den

Huahine

Krátká jízda do zátoky Avea bay, čas strávíte vodními aktivitami.

8. den 

Huahine

Plavba na jižní část ostrova k vesnici Fare. Po zakotvení a večeři na palubě bude následovat noční pllavba na Moorea. 

9. den

Moorea

V ranních hodinách příjezdd na Moorea do zátoky Opunohu. Na výběr máte půldenní exkurzi  po Safari s průvodcem nebo návšttěvu archeologických pamatáke. 

10. den

Moorea

Dopoledne strávíte vodními aktivitami. Nabízíme Vám pozorování žraloků a odpoledne následuje tříhodinová plavba na Tahiti, kde Vás čeká poslední noc v marině Taina.

11.den 

Tahiti

Vaše cesta končí vyloděním na pevninu v 08.00 v Marina Taina, Tahiti. 

Raiatea - Tahiti

Raiateia se nachází 220 km severozápadně od Tahiti a je největším a nejvyšším ze souostroví Leeward. To je lokalizováno uvnitř velké laguny, ke které patří také sousední ostrov Tahaa. Nádherná zátoka Faaroa Bay je nejhlubším zálivem celé Polynésie. Raiatea je zároveň námořní základnou všech charterových plachetnic, které na Leewardových ostrovech nacházejí.

Na Raiateiu se dostanete letadlem za 45 minut z Tahiti, nebo 15-minutovým letem z Huahine. Denně na místní letiště dosedá  3 až 5 letadel.

Uturoa City je hlavním městem Leewardových ostrovů a základna našich plachetnic se nachází v Uturoa Marina, asi 500 metrů od města. Raitea je jen odrazovým můstkem pro návštěvu mnoha ostrovů, jako jsou Bora Bora, Huahine, Moorea, Tahiti, Rangiroa a Tikehau

Pláže jsou na Raiatea opravdu vzácné, ale to nijak nesnižuje kouzlo tohoto ostrova. Při pronájmu plachetnice s posádkou či bez si můžete prohlédnout krásná zakoutí lagun s takovou lehkostí a svobodou, jakou si jen těžko umíte představit. Čekají Vás bujné scenérie a výhledy, ale také šnorchlování v místech nepřístupných obyčejným turistům.

Zanechte svoji plachetnici v laguně a na člunu s pádly se vydejte proti proudu řeky do vnitřku údolí Faaroa. Ústí řeky, kde voda teče pomalu do moře je ohraničeno dvěma ostrůvky. Tato oblast je opuštěná a nedotčená. Při své návštěvě byste neměli vynechat také posvátné obětní místo ostrova – Taputapuatea, či botanickou zahradu  poblíž Faaroa či nádhernou vyhlídku z horské silnice.

Pro fanoušky potápění je zde pravý poklad. Nedaleko od sousedního ostrova Tahaa, s výhledem na přístav Uturoa, je možno si v hloubce mezi 30 a 50 m prohlédnout dvě jeskyně, se stopy pokrytými krápníky, které skýtají úkryt pro všechny místní mořské živočichy.  

Raiatea / Tahiti / Bora Bora
Raiatea / Tahiti / Bora Bora
Raiatea / Tahiti / Bora Bora
Raiatea / Tahiti / Bora Bora
Raiatea / Tahiti / Bora Bora

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

Akční nabídky plaveb

SlevaDatumTyp lodiObjednat
50% 13.10.2012 BORA BORA DREAM 8 dní/7 nocí 1+1 za cenu 1,- EUR Eleuthera 60
50% 13.10.2012 ATOLL DREAM 8 dní/7 nocí 1+1 za cenu 1,- EUR Eleuthera 60
50% 20.10.2012 BORA BORA DREAM 8 dní/7 nocí 1+1 za cenu 1,- EUR Eleuthera 60
20% 24.11.2012 ATOLL DREAM 8 dní/7 nocí Eleuthera 60
20% 24.11.2012 BORA BORA DREAM 8 dní/7 nocí Eleuthera 60

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz