Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

Saint-Martin

Saint Martin je nejmenším obydleným ostrovem, který je rozdělen mezi dva národy – Francii na severu a Holandsko na jihu. Každá kultura má své charakteristické vlastnosti, zákony a zvyky.Vychutnejte si to nejlepší z obou světů, stačí jen přeskočit pomyslnou hranici.

Technické informace

Umístění: Karibské moře
Rozloha: 87 km2
Průměrná teplota: 27°C
Časové pásmo (UTC): -4 hod
Úřední jazyk: francouzština/holandština
Saint-Martin

11 dní / 10 nocí

Saint Martin / Tortola

1. den

Cole Bay / Anse Marcel

V závislosti na tom, kdy dorazíte do naší báze v Lagoon Marina, můžete se rozhodnout, zda navštívíte přístavní městečko a dáte si zde večeři, nebo se budete věnovat nakupování a v přístavu strávíte klidnou noc. Pokud přijedete o něco dříve, můžete si užít slunce v přístavu, nebo se již vydat na plavbu na další kotviště, kde strávíte první  noc na lodi. Vše záleží na vás. Vítejte v přístavu Anse Marcel na severu ostrova St. Martin!

2. den

Anse Marcel / Anse Colombier (St. Barth): 12 Nm

Anse Colombier je částí přístavní rezervace, která je úžasným místem pro šnochrolování. Nazujte si ploutve, potápěcí masky, šnorchly a jde se na to!

3. den

Anse Colombier / Gustavia (St. Barth): 4 Nm

Čeká vás mezipřistání v Gustavii. Tento okouzlující přístav je skvělou možností jak ochutnat kosmopolitní atmosféru v bezcelní zóně plné obchodů a restaurací.

4. den

Gustavia / Grand Case (St. Martin)

Zůstáváme zakotveni v krásné zátoce v blízkosti pláže. Toto městečko je typicky karibské s malými, barevnými domky. Tato oblast je vyhlášená svými skvělými restauracemi a bohatým výběrem jídel za skvělou cenu.

5. den

Grand Case / Virgin Gorda: 90 Nm (noční plavba)

Po noční plavbě si užijete relaxace a koupání ve světově proslulých lazních s impozantními skálami bílé barvy. Nenechte si ujít fascinující západ slunce při posezení v místním yacht klubu.

6. den

Virgin Gorda Sound / Marina Cay

Na Marina Cay vstupte do ráje krásných pláží, které jsou obklopeny korálovými útesy.  Nachází se zde vynikající restaurace nabízející mořské plody a BBQ.

7. den

Marina Cay / Jost Van Dyke

Tento den jsme naplánovali jen pro vás: první zastávka na Sandy Cay, místo, které je ideální pro šnorchlování, pak se přesuneme do Great Harbor s vesničkou Jost Van Dyke. Skvělou atmosféru, za zvuku typických ocelových bubnů, pak můžete vychuntat během noci v baru jménem Foxy.

8. den

Jost Van Dyke / Cane Garden Bay

Ráno vyplujeme do Garden Bay, kde zakotvíme blízko krásné bláže, která je lemována kokosovými palmami. Navštívíme místní palírnu rumu a dozvíte se také něco o historii této oblasti.

9. den

Cane Garden Bay / Norman Island

Po cestě na Norman Island se zastavíme při mezipřistání na Bight a po strmé cestě vystoupáme na vrchol místní hory, který nabízí úchvatný panoramatický výhled. Pak se přeplavíme do národního parku na Privat Bay a prozkoumáme na člunech místní jeskyně.

10. den

Norman Island / Peter Island

Ráno vyplouváme směrem na Peter Island pro ještě více požitku z plavání, relaxace a šnorchlování. Je to také další skvělé místo pro výstup na kopec a panoramatický výhled.

11. den

Peter Island / Road Town (Tortola)

Po posledním ranním vykoupání v moři následuje plavba do Road Town, které je centrem British Virgin Islands, kde se vylodíme. Náš team Vás bude očekávat v přístavu Hodges Creek Marina na Maya Cove, na východním konci Tortoly. Využijte zbývajícího času k vypůjčení auta a navštivte národní park Mount Sage a jeho deštný prales.

Pohádkový vítr a otevřené modré moře Vás zanesou na Saint Martin a ostrovy s ním sousedící včetně Saint-Barthélemy (Francie), Anguilla (British), Saba (Nizozemí), Svatý Eustach "Statia" (Nizozemí), Svatý Kryštof a Nevis. S výjimkou ostrova Nevis, jsou všechny tyto ostrovy snadno viditelné za jasného dne právě ze St. Martin.

Saint Martin je nejmenším obydleným ostrovem, rozděleným mezi dvěma národy – Francii na severu a Holandsko na jihu. Každá kultura má své charakteristické vlastnosti a vkus, zákony a zvyky. Turisté si zde mohou vychutnat to nejlepší z obou světů, stačí jen přeskočit pomyslnou hranici, která je zde označena pouze vlajkami. Na ostrově se hovoří francouzsky, anglicky a holandsky, platí se jak eury, tak americkými dolary. Ostrov je známý jako nejlepší „Duty-free“ obchod. Nakoupíte tu oblečení nejslavnějších módních návrhářů a to za ceny o 25 až 50% nižší než ve Spojených státech.

Francouzská část ostrova Saint-Martin má pouhých 21 čtverečních kilometrů. Je známá pro své holé pláže, oblečení, nákupy (včetně venkovních trhů) a největší koncentraci různých restaurací v Grand Case. Francouzský způsob života sem byl přenesen nejen v podobě jazyka, ale i zboží, aut, módy, pečiva a kuchyně. Malé hlavní město Marigot leží uprostřed velkolepého zálivu se spoustou obchodů a restaurací, které prostě musíte vidět. Návštěva místního trhu v pondělí a ve středu je skvělý způsob, jak vstřebat místní kolorit, včetně umění, řemesla, čerstvého tropického ovoce, espresa a koření.

Holandský St. Maarten má pouze 17 čtverečních mil a je známý pro jeho bohatý noční život, pláže, šperky, exotické nápoje a nespočet kasin. Hlavní město Philipsburg je lemováno domy s pastelově barevnými šindelovými střechami holandského stylu. Na své si tu přijdou znalci dobré kuchyně a luxusních obchodů na Front Street. Holandská strana ostrova je také známá poměrně unikátní, i když nechtěnou turistickou atrakcí – Mezinárodní letiště „Princess Juliana“ a jeho proslulý "jet blast". Vzhledem ke své krátké startovací dráze zde letadla létají tak nízko, že víří písek na pláži Maho s takovou silou, že náhodný kolemjdoucí může být vyhozen do vody díky vzduchu, který vychází z motoru letadla, pokud startuje z dráhy číslo 10. Pozorování letadel z pláže a surfování na velkých vlnách patří mezi tak oblíbené činnosti, že přílety a odlety letadel jsou zobrazovány i v místních barech a restauracích.

Dostupné lodě

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz