Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

Martinik

Martinik je jednou z výkladních skříní francouzské části Karibiku. Nenajdete jiný z karibských ostrovů, kde by bylo tak vyváženě přítomno vše od tropického klimatu, bílých písečných pláží až po vulkanické vrcholy s tropickým pralesem.

Technické informace

Umístění: Karibské moře
Rozloha: 1128 km2
Průměrná teplota: 25°C
Časové pásmo (UTC): -4 hod
Úřední jazyk: francouzština
Martinik

8 dní / 7 nocí

Le Marin / Le Marin

1.den

Le Marin / St. Anne

Váš vysněný katamarán na Vás čeká v přístavu Le Marin na jihu ostrova. Le Marin je klidná vesnice poblíž hluboké zátoky, která je proložena útesy a ostrůvky. Jako první přístav v Malých Antilách je Le Marin ideální výchozí místo pro plavbu! Vítejte na palubě s naší posádkou a ubytujte se v kajutách. Odjíždíme na první kotvení ve svaté Anně s krásnou pláží. Večeře a noc na palubě.

2.den

St. Anne / St. Lucia 

Snídaně na palubě. Po překročení kanálu mezi Martinikem, St. Lucia, budete plout podél pobřeží až na Marigot Bay s návštěvou hlavního města ostrova. To se nachází v malé zátoce mezi zelenými kopci a písečnými lagunami. Snídat budete v kotvišti, pak je čas na odpočinek - plavání, šnorchlování, kajak, windsurfing, jízda na banánu. Nenechte si ujít západ slunce. Večer strávíte v uvolněné atmosféře z barů v přístavu. Večeře a noc na palubě.

3.den

St. Lucia / Bequia

Snídaně na palubě. Plavba celý den podél břehů ostrovů Svatá Lucie a Svatý Vincent Zde se podíváte na vrchol Deux Pitons  - 800 m nad městečkem La Souffrière. Dále poplujete na jih ostrova Svatý Vincent, kde uvidíte deštný prales a krásné oblázkové pláže. Mezipřistání bude na Admirality Bay s hlavním městem Port Elisabeth, zasvěceném anglické královně. Večeře a noc na palubě.

4.den

Bequia / Moustique

Po snídani na palubě se vydáme na Moustique, ostrov celebrit z Hollywoodu a dalších osobností z celého světa! Luxusní hotely, soukromé vily, vybrané bary a vyhlášené restaurace tvoří propracovaný vesmír v srdci tohoto tropického ráje. Během čas na odpočinek -plavání, šnorchlování, kajak, windsurfing a banán. Po obědě můžete jít na procházku a navštívit ostrovní pláže. Pro zájemce je připravena prohlídka ostrova s džípem. Kotvení na noc u slavné restaurace na chůdách: 'Vasila Bar'. Večeře a noc na palubě.

5. den

Moustique / Tobago Cays

Po snídani plavba k slavnému Tobago Cays, což je řetězec ostrůvků, lagun a útesů. Poobědváte v srdci tropického ráje a pak se ponoříte do podvodního „pohádkového lesa“ korálových bariér. Užijete si slunění na snové pláži s jemným pískem. Prozkoumejte zde cesty po osamělých ostrůvcích, krásné kaktusy, endemické druhy keřů a stromů. Večeře a noc na palubě.

6.den

Tobago Cays / Mayero / St. Vincent

Snídaně na palubě a krátká plavba na Mayero. Kotvení v Salt Whistle Bay, kde je dlouhá pláž s bílým pískem, průzračná voda a kokosové palmy, které poskytují úkryt před sluncem. Mayero je ostrov s asi jen 300 obyvateli. Tuto unikátní vesnici najdete po hodině chůze pralesní cestou. Ohromí vás chaty, bary a restaurace s barevně malovaným, malým kamenným kostelem na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na ostrovy v okolí. Odjezd v pozdních odpoledních hodinách, večeře na palubě a noční plavba na Wallilabou Bay, kde se točil filmu "Piráti z Karibiku".

7. den

St. Vincent / St. Lucia

Snídaně na palubě. Brzký odjezd pod plachtami na Saint Lucia a zde kotvení v Rodney Bay na západním pobřeží ostrova. Objevte nádhery poloostrova Pigeon Island a jeho staré pevnosti, jejíž děla kdysi kontrolovala přístup ke kanálu mezi St Lucia a Martinikem. Navštívíte Gros-Islet, městečko složené z pestrých dřevěných domů a se spoustou barů s hudbou v rytmu reggae. Odpoledne a večer odpočinek a  opalování na palubě katamaránu.

8. den

St. Lucia / Martinique 

Snídaně na palubě. Plavba zpět na Martinik a vylodění v přístavu Le Marin v 10 hodin.

Na Martiniku a zejména v jeho hlavním město Fort de France vás ovane všudypřítomný francouzský životní styl, šarm a kultura. Skutečně se říká, že Martinik je malou Francií,  doplněnou o karibsky vřelou pohostinnost. V obchodech, uměleckých galeriích, divadlech a muzeích – všude se setkáte s pravou pařížskou elegancí a noblesou. Nechybí zde logicky víno, sýry a bagety. Ulice města jsou lemovány kavárnami a hřišti pro petanque s koloritem starších pánů zaujatých hrou.

Zdejší klima je převážně příjemné s převažujícími teplotami okolo 25 °C. Ve vyšších nadmořských výškách je trvale o něco chladněji. Ostrov je ochlazován převažujícím větrem, který se ve francouzštině nazývá alizé, deště zde přicházejí s velkou frekvencí. Ale netrvají dlouho. Prostě takové tropické spršky, po kterých se hned  v zápětí zrcadlí slunce v mokrých chodnících. Od druhé poloviny srpna do listopadu zde trvá období dešťů. Nejteplejším obdobím je duben až září.

Původní obyvatelé Martiniku, které zde našel již Kolumbus, nazývali Martinik „květinovým ostrovem“, čímž také ve skutečnosti je. Zdejší vegetace zahrnuje ibišky, begónie, vánoční růže, ze stromů pak kokosové palmy, mangovníky a mnoho odrůd citrusů. Většina ovoce, které zde najdete v obchodech, pochází přímo z ostrova, ať už to jsou ananasy, avokáda, manga, banány, papaye, nebo granátová jablka.

Vzhledem k obrovské popularitě Martiniku nabízí Dream Yacht Charter na výběr 7 různých itinerářů v trvání od 5 do 22 dnů včetně okružních plaveb po ostrovech Union, Antiqua, Greanda, St. Martin a nádherných grenadinských korálových ostrůvcích. Máte tak možnost  strávit více či méně času v rozličných lokalitách podle Vašeho výběru. Vybrali jsme pro Vás jako příklad Dream Grenadines - plavbu po četných korálových ostrůvcích zvaných Granadiny.

Bázi Dream Yacht Charteru najdete na jižním cípu ostrova v marině Le Marin, vzdálené jen 30 minut jízdy od mezinárodního letiště Lamention International Airport nazývaného a značeného díky jeho blízkosti k hlavnímu městu také jako Fort de France (FDF). Přístav Le Marin je však klidným místem, kde můžete nerušeně strávit svoji první i závěrečnou noc na palubě v příjemné marině. V jejím okolí naleznete několik příjemných restaurací i supermarketů k doplnění zapomenutých věcí.

Dostupné lodě

Martinik
Martinik
Martinik

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

Akční nabídky plaveb

SlevaDatumTyp lodiObjednat
40% 20.10.2012 DREAM GRENADINES - Martinique 8 dní/7 nocí Dream 82
20% 27.10.2012 DREAM GRENADINES - Martinique 8 dní/7 nocí Dream 82

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz