Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

Guadeloupe

Guadeloupe nabízí chuť Francie v tropickém ráji. Díky klidnému moři a chráněnému podvodnímu světu se stal nejoblíbenější destinací pro potápění. Jeho dva hlavní ostrovy jsou od sebe odděleny pouze úzkým mořským kanálem a zvýšky vypadají jako motýl.

Technické informace

Umístění: Karibské moře
Rozloha: 1703 km2
Průměrná teplota: 27°C
Časové pásmo (UTC): -4 hod
Úřední jazyk: francouzština
Guadeloupe

11 dní / 10 nocí

1. den

Marina Bas du Fort (Gosier)

V závislosti na čase, kdy se dostanete na naší základně ve Fort du Bas Marina, si můžete dát v přístavu dobrou večeři a trochu nakupovat. Pak se vrátíme na palubu s trávíme zde první noc před vyplutím. Pokud přijedete o něco dříve, můžete ještě odplout na Ilet Gosier, nebo strávit první noc na lodi v krásném kotvišti. Je to jen na Vás.

2. den

Marina Bas du Fort / Ilet Gosier: 3 Nm

Před vyplutím vybavíme celní formality, prohlédnete si jachtu a seznámíte se s plavbou na další dny.Vydáme se na krátký výlet do Ilet Gosier, na krásný zelený ostrov, obklopený bílým pískem a s majákem v dálce.

3. den

Ilet Gosier / Les Saintes: 20 Nm

Zeměpisná rozmanitost a krása tohoto mikrosouostroví je neuvěřitelná. Na kole nebo pěšky se vydejte na nezapomenutelný výhled z horní kopce ostrova a nebuďte rozpačití pod bedlivým dohledem místních leguánů. Užijte si nádherné zátoky a pláže nebo návštivte La Grand-Anse, jednu z nejlepších pláží na Guadeloupe.

4. den

Les Saintes / Deshaies (Guadeloupe): 28 Nm

U neslavnějšího kotviště souostroví leží hezká vesnice s několika obchody a restauracemi. Využijte příležitosti a vydejte se na výlet do národního parku v Basse Terre.

5. den

Deshaies / Harbour (Antigua): 43 Nm

Antigua je ostrov obklopený útesy a má výjimečné mořské dno. Ostrov je také znám sými růžovými plážemi. Anglický přístav - Harbour má nejbohatší sbírku historických památek na ostrově Antigua, včetně pevnosti a muzea.

6. den

Antigua

Zde Vás čeká prohlídka starobylého domu admirála Nelsona z 18. století, který byl zrenovován. Ve večerních hodinách zažijte skvělou atmosféru  v místních barech a restauracích.

7. den

Antigua / Barbuda: 25 Nm

Barbuda nabízí pobřeží téměř nedotčené stavbami, lemované nekonečnými plážemi s bílým pískem. Je to krásné místo pro potápění a šnorchlování.

8. den

Barbuda / St Barth: 60 Nm

Připravte se, pozor,… a vyplouváme pod plachtami z Barbuda do St Barth.

9. den

St Barth

Mezipřistání v Gustavii, hlavním městě ostrova St Barth. Je zde skvělá možnost ochutnat kosmopolitní atmosféru obchodů v bezcelní zóně a speciality restaurací v tomto kouzelném přístavu.

10. den

St Barth / Tintamarre / Orient Bay (St. Martin): 18 Nm

Po snídani odplouváme na kotviště Tintamarre, malý opuštěný ostrov s nádhernou pláží a vynikajícími podmínkami pro šnorchlování. Pod plachtami přejedeme na Orient Bay, kde jsou dlouhé písečné pláže s restauracemi a bary.

11. den

Orient Bay / Cole Bay (Saint Maarten): 2 Nm

Hned brzy ráno si můžete zaplavat a poté se přeplavíme na základnu v Cole Bay. Zde se Vámi naše posádka po vylodění rozloučí.

Guadeloupe nabízí chuť Francie v tropech. Dva hlavní ostrovy, Grande-Terre a Basse-Terre, jsou od sebe odděleny úzkým mořským kanálem, který nese název Salt River. Na mapě tyto dva ostrovy vypadají jako motýl. Součástí Guadeloupe jsou i přilehlé ostrovy La Désirade, Les Saintes a Marie-Galante, které jsou na dosah pro plachtění. Oblast je součástí Malých Antil, asi 320 km (200 mil) severně od Martiniku, a je ideální pro jachtaře, kteří ocení stabilní východní pasáty a klidné laguny a zátoky.

Guadeloupe se díky klidnému moři a přísně chráněnému podvodnímu prostředí stal nejoblíbenější destinací pro potápění, než kterýkoli z ostatních francouzsky-mluvících ostrovů. Slavný Jacques Cousteau kdysi označil vody při Pigeon Island Guadeloupe jako "jedno z 10 nejlepších světových potápěčských míst".  La Réserve Cousteau je sbírka fascinujících potápěčských lokalit a nese status francouzského národního parku.

Grande-Terre -  východní část ostrova -  je plná kopců, cukrové třtiny, bílých korálových pláží a nachází se tu také 650 akrů mangrovových bažin. Navštivte místní mořský parku, kde se můžete seznámit s volně žijícími živočichy a vidět pelikány, holubice či jiné exotické ptactvo. Milovníky vodních sportů udrží v neustálém pohybu windsurfing a vodní lyžování. Všichni ale jistě rádi ocení místní výbornou kuchyni silně ovlivněnou galskými a kreolskými příchutěmi v poklidných kavárnách a restauracích. Užijte si zde uvolněný večer na vaší lodi nebo na pevnině mezi místními obyvateli, kteří zde tančí celou noc v rytmech reggae.

Basse-Terre -  západní část Guadeloupe - je robustní hornatý ostrov posetý banánovými plantážemi, kterému dominuje 1,440 m vysoká sopka, La Soufrière, která je stále aktivní. Strávit den zde můžete procházkou po obrovském národním parku, který má velmi dobře značené turistické stezky a informační centra. Zastavte se uprostřed tropického deštného pralesa a ponořte se do mnoha úžasných zvuku, které tu vydávají skály obsahující vodu ohřívanou sopečnou činností. Váš výstup může pokračovat až na vrchol Carbet Falls, kde se otevře nádherný výhled zem pod Vámi.

Přilehlé ostrovy La Désirade, Les Saintes a Marie-Galante, jsou v krátké vzdálenosti pro plachtění. Tyto ostrovy jsou méně rozvinuté a mají přirozenější pocit klidu. Každý z ostrovů má vlastní specifické vlastnosti - La Désirade je sedm kilometrů dlouhý a jen něco málo přes kilometr a půl široký, obydlené je zde pouze jižní pobřeží. Les Saintes je sídlem pevnosti Napoleona, která je muzeem, jsou tu líbezné vesnice a krásné pláže na Grande Anse. Za zkoušku stojí speciální koláč s  kokosovým pudinkem, známý jako Torrent of Love, který  se prodával v přístavu. Marie-Galante je známý jako ostrov sta mlýnů, díky lánům cukrové třtiny a autentické povozy zde stále slouží jako dopravní prostředek pro místní zemědělce. Ostrov získal reputaci pro své rafinerie rumu z počátku 18. století a místní kuchaři si pečlivě střeží své kulinářské speciality, na které jsou právem hrdí.

Dostupné lodě

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz