Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

úvodní Destinace Indický oceán Seychely - Praslin


Seychely - Praslin

Obrovské žulové skály leštěné vlnami Indického oceánu, obří palmy s jejich slavnými ořechy "Coco de mer", tyrkysové zátoky, lemované stínováním svěžích zelených palem, a  jemný bílý písek místních pláží – to je Praslin.

Technické informace

Umístění: Indický oceán
Rozloha: 455 km2
Průměrná teplota: 27°C
Časové pásmo (UTC): +4
Úřední jazyk: francouzština, angličtina
Seychely - Praslin

7 dní / 6 nocí

Pro plavbu v období listopadu / duben při severozápadním větru

1. den

Praslin

Neopouštějte Praslin, aniž byste navštívili Vallée de Mai, údolí pod ochranou UNESCO se spoustou vzácných druhů stromů - zejména slavné Coco de Mer. Procházka v Vallée de Mai, je okouzlující. Cesta je spletená listů obrovských palem, které jsou 40 m vysoké a houpají se lehce ve větru. Po výstupu na hřeben kopce se Vám otevře výhled na moře husté zeleně.

2. den

Praslin / La Figur: 6 Nm

La Digue je místo neobjevené, díky nedostatku ubytování. Nejsou tu žádná auta, jen kola, koně, nebo vozíky tažené voly. Bílé stezky se tu vinou pod vysokými palmami, najdete tu malé továrny na sušené kokosové ořechy. Jemný bílý písek pláží a velké leštěné kameny, to je nejkrásnější místo  na Seychelských ostrovech.

3. den

LaDigue / Curieuse: 7 Nm

Pod plachtami poplujeme kolem ostrovů Marianne a Félicité. Zakotvíme na západním pobřeží Grande Soeur na oběd. Toto místo je ideální pro šnorchlování u ostrova kokosových palem. Velké skály a kokosové palmy ostrov tvoří úžasnou harmonii tvarů a barev. Okrové barvy skal kontrastují s jasně zelenými palmami a bílým pískem. Pod hladinou se nachází korálové království plné skal, jeskyní a barevných ryb. Na noc zakotvíme v Baie Laraie, na východním pobřeží, nebo se vrátíme do Baie Sainte Anne.

4. den

Curieuse / Saint Pierre: 6Nm

Curieuse je součástí mořského národního parku a je domovem více než stovky obřích želv. Pod plachtami se přesuneme na ostrůvek Saint-Pierre, který je pro Seychely typický a bývá velmi často fotografován do časopisů o cestovním ruchu. Je to vynikající místo pro šnorchlování a pozorování podvodní scenérie. Na noc se vrátíme do  Baie Laraie.

5. den

Curieuse / Aride: 12Nm

Ostrov Aride je pod dohledem Královské společnosti pro zachování přírody a je památkovou rezervací. Úzké cesty přes hustou vegetaci Vás dovedou na skalní bariéru na severu, kde je možné shlédnout celý ostrov. Aride je rájem pro širokou paletu mořských ptáků a unikátní vegetaci. Park je otevřen v pondělí, ve středu a v neděli. Noc strávíme opět v Baie Laraie.

6. den

Curieuse / Cousin / Bay Ste Anne: 15Nm

Ostrov Cousin je také přírodní a ptačí rezervace se vzácnými druhy některých gigantických želv. Ostrov má necelých 800 metrů v průměru a je možné jej navštívit od úterý do pátku. Vrátíme se do Baie Sainte Anne užijeme si poslední večer.

7. den

Praslin

Návrat a vylodění na základně v 09:00 hodin.

Vychutnejte si zážitek na celý život, kterým je  plachtění mezi Inner islands na Seychelách Jsou zde bezpečná kotviště a snadná navigace, která Vám otevře svět rozmanitosti a dech beroucí přírodní krásy.
  
Největším ostrovem a domov pro hlavní přístav je ostrov Victoria. Nabízí nezapomenutelnou plavbu s možností 44 mil scénického pobřeží, které ukrývá přes 65 pláží a mnoho tajných zátok a romantických zákoutí.
  
Mezi nejkrásnější zátoky patří Beau Vallon, Baie Ternay, Port Launay, Anse à la Mouche, Anse Soleil, Baie Lazare, Anse Royale a Intendance.
  
Menší ostrovy Moyenne a St. Anne leží jen kousek od východního pobřeží Mahé a nachází se zde mořský park. Dále, směrem na severozápad od Mahé leží Silhouette a jeho blízký soused North Island.

Jen během několika hodin plavby severovýchodně od Mahé (23 km) se dostanete na ostrov Praslin, kde Vás čeká neuspěchané tempo života, které je atrakcí samo o sobě. Ostrov se může pochlubit širokou škálou hotelů, obchodů, restaurací a dalších vymožeností moderní doby.
  
Romantické písečné zátoky kolem Praslinu se jmenují Anse Lazio (jedna z nejvíce fotografovaných pláží světa), Anse la Farine, Anse Petite Cour, Baie Chevalier, Anse La Blague, Côte d'Or a Anse Marie-Louise.
  
Méně než 4 mil jihovýchodně od zálivu Praslin je molo St. Anne. Zde se zastavil čas. Stříbro-písčité pláže poskytují nádherné útočiště. Všechny jsou snadno dosažitelné a  nabízejí bezpečné ukotvení.


Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin
Seychely - Praslin

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz