Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

Maledivy

Maledivy, tvořené unikátními korálovými ostrovy a tyrkysovými vodami splňují všechny představy o ideální exotické dovolené. Maledivci jsou velice přátelští a pohostinní lidé a jejich jediným cílem je hýčkat si ty šťastlivce, kteří na jejich ostrov zavítají.

Technické informace


Umístění: Indický oceán
Rozloha: 115.300 km2
Průměrná teplota: 27°C
Časové pásmo (UTC): + 4 hod
Úřední jazyk: dhivehid, angličtina
Maledivy

8 dní / 7 nocí

1.den 

Hulhumale Lagoon / Banana Reef (North Male 'Atoll) / Gulhi Island (Jižní Male' Atoll): 2hod

Nalodění v laguně Hulhumale ve čtrnáct hodin po 20 minutovém transferu lodí od mezinárodního letiště v Male. Po 20 min. plavby pod plachtami příjezd na Banana útes (North Male 'Atoll), fascinujícímu místu pro šnorchlování, kde lze téměř vždy spatřit manty. Vyplutí směrem k atolu Soth Male a příjezd na kotviště před Gulhi Island (1h30min.), kde se koná i večeře na lodi.

2. den

 

Gulhi Island / Sand Bar (South Male '(Kaau) Atoll) / Bodu Kaashi Huraa (South Ari Atoll) / Omadhoo Island (South Ari Atoll): 4 hod 30 min

Návštěva ostrova a jeho klidné, malé rybářské vesničky, kde lze také navštívit malou loděnici s výrobou místních lodí. Po 1h30min plachtění objevíte ráj na zemi: Sand Bar  - nádherná písečná kosa s pískem jako bílý prášek. Oběd na kotvišti, plavání, šnorchlování, jízda na kajaku. Pak 3 hodinový přejezd na Ari Atoll a zakotvění před Bodu Kaashi Huraa, krásném ostrůvku obklopeném korálovým útesem s množstvím podmořského života. Noc na kotvišti v Bodu Kaashi Huraa. 

3. den

 

Omadhoo Island / Meerufenfushi (South Ari Atoll): 2hod

Návštěva ostrova a rybářské vesničky s krásnými bílými a zelenými domy ozdobenými pěstěnými zahradami plnými chlebovníků a mangovníků. Po 10 min. chůze přes vesničku a lesík poskytující příjemný stín přijdete na krásné bílé písečné pláže. Namilovníky mušlí zde čeká spousta lastur a jiné poklady. Plavání, jízda na kajaku a šnorchlování. Na zpáteční cestě si vychutnejte místní životní styl a zajděte si na čaj, kávu nebo studený drink v místní kavárně nacházící v přední části přístavu. Po obědě plavba k 1h30min vzdálenému Meerufenfushi, klenotu a jednomu z nejkrásnějších ostrovů na Maledivách. Užijete si fantastické koupání ve chráněné malé laguně, obklopené úchvatnou pláží. Po koupání možná přijde vhod lenošení ve stínu krásných palem.
BBQ večeře na tomto úžasném pustém ostrově.

4. den

Meerufenfushi (South Ari Atoll) / Raiy Dhiggaa nebo Dhiggiri / Reef u Lily Beach (South Ari Atoll): 1hod

Ranní koupání, jízda na kajaku, šnorchlování a lenošení. Po snídani se připluje po 45min na Raiy Dhiggaa nebo Dhigghiri  - soukromé ostrovy s pouze 2 obyvateli: dozorci. Oba ostrovy jsou stejně krásné, ale výběr na jednom z ostrovů může být v závislosti na počasí a množství jiných návštěvníků na tom kterém ostrově. Při procházce po ostrově lze sbírat lastury a obdivovat elegantní mořské ptáky. Plavání, jízda na kajaku, šnorchlování, atd. Kotvení přes noc.

 

5. den 

 

Raiga Dhigghiri / Ranveli Resort / Daghetti (South Ari Atoll): 2hod 30min

Ranní plavání, jízda na kajaku, šnorchlování a lenošení. Po snídani dvouhodinová přeplavba na Ranvaeli Beach Resorts, kde milovníci potápění mohou abslovovat ponor v potápěčském centru letoviska. Ostatní mohou užívat vybavení střediska, jako jsou pláže, okolí laguny pro šnorchlování, restaurace a bary, atd. V pozdních odpoledních hodinách vyplutí a po 30 minutách zakotvení na ostrově Daghetti, kde se nachází malá vesnice jak z jiného času. Večeře na kotvišti.

6. den

 

Daghetti / Písek Bank (Jižní Male 'Atoll) / Guraidhoo (Jižní Male' Atoll): 3hod 30min

Po snídani návštěva vesnice a jeho muzea ukazujícího místní život na počátku minulého století. V nákupních střediscích najdete mnohu butiků pro nákup dárků a suvenýrů. Nenechte si také rozhodně ujít chloubu místních obyvatel: úctyhodný banánovník, který je několik set let starý a dorostl do působivých rozměrů. Po obědě tříhodinová plavba uvnitř atolu South Male a zakotvení u nádherné písečné kosy, kde můžete šnorchlovat nebo jen odpočívat v jemném písku. Pak následuje 30 minutový přejezd na Guraidhoo Island, kde je spousta obchodů se suvenýry. Návštěvu této vesnici byste si rozhodně neměli nechat ujít.

7. den

Guraidhoo / Maadhoo Finolhu nebo Kuda Bandos / Male '- Hulhumale' Lagoon: 3hod

Snídaně, koupání, šnorchlování. Ještě využijte možnost prohlídky tohoto ostrova rybářů. Dále následuje přejezd na Maadhoo Finolhu (South Male 'Atoll) nebo Kuda Bandos (North Male' Atoll), výběr cíle se uskuteční v závislosti na počasí a dostupnosti ostrovů. Pokud se vydáme na Kuda Bandos, zůstaneme zde do pozdního odpoledne, pokud na Maadhoo Finolhu, můžeme se zdržet jen do dvou hodin odpoledne, abychom stihli návrat do laguny Hulhhumale před západem slunce.

8. den

Hulhumale 

Vylodění od 6.00 do 8.00 hodin.  

Maledivy, tvořené unikátními korálovými ostrovy a tyrkysovými vodami splňují všechny představy o ideální exotické dovolené.

Maledivci jsou velice přátelští a pohostinní lidé a jejich jediným cílem je hýčkat si ty šťastlivce, kteří na jejich ostrov zavítají.

Toto tropické souostroví je ideálním místem jak pro aktivní, tak pro odpočinkovou dovolenou a obzvláště si jej vychutnají všichni milovníci podmořského života, neboť šnorchlování a potápění je zde opravdu jedinečné. Jen pár kroků od břehu naleznete hejna barevných korálových rybiček plujících v křišťálově průzračném moři – nachází se zde více jak tři čtvrtiny všech druhů korálových ryb, které obývají tuto planetu. Fanoušci potápění si zde vychutnají vzrušení z přítomnosti mořských želv, rejnoků, murén, delfínů či velrybích žraloků.

Maledivy se nacházejí poblíž rovníku, což zaručuje stálé, celoročně teplé, tropické klima. Na Maledivách se střídají dvě monzunová období. Sušší severovýchodní monzun iruvai trvá v období prosince až března a vlhčí jihozápadní hulhangu od května do listopadu,  který přináší více srážek a silný vítr. Období mezi monzuny v dubnu a listopadu je klidné a voda je velice průzračná a ideální na potápění.

Po celý rok se průměrné maximální denní teploty na Maledivách pohybují mezi 30 až 32 °C, během noci mezi 24 až 27 °C. Teplota vody je téměř konstantní kolem 27 °C. Příjemné klima zaručuje neustálý jemný vánek. Je ovšem velmi těžké v době po klimatickém jevu El Niňo předvídat počasí, protože i během suchého období může přijít vydatný déšť a naopak ve vlhkém období může být dlouho nádherně slunečno.

Kdy cestovat na Maledivy? Chcete-li si užít více slunečního svitu a méně srážek, tak Vám ostrovy doporučujeme od prosince do dubna, kdy je méně srážek a nižší vlhkost. Nejtepleji je od února do dubna, kdy také na Maledivy přijíždí nejvíce turistů. Zcela nejvyšší sezona je na Maledivách od poloviny prosince do poloviny ledna. V období od května do listopadu bývá na ostrovech teplo, obloha však může být zatažená a vzrůstá relativní vlhkost vzduchu. Maledivy navštěvuje méně turistů a ceny bývají nižší (s výjimkou srpna, kdy většina Italů a Francouzů odjíždí na dovolenou).

Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy
Maledivy

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

Akční nabídky plaveb

SlevaDatumTyp lodiObjednat
Pro nevěstu 50% LÍBÁNKY a každé 5. VÝROČÍ SVATBY - červen, červenec, září Nautitech 82
20% 20.11.2012 DREAM MALDIVES 8 dní/7 nocí NAUTITECH 82
20% 9.10.2012 DREAM MALDIVES PREMIUM 8 dní/7 nocí MARQUISES 56

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz