Exclusive partner of DREAM YACHT CHARTER

úvodní Destinace Asie Malajsie - Tioman


Malajsie - Tioman

Legenda říká, že dračí princezna se při svém letu přes Jihočínské moře zamilovala ze všech ostrovů právě do ostrova Tioman. Není divu, že byl vybrán jako mýtické Bali Hai ve filmové verzi slavného muzikálu 'South Pacific'. Navzdory tomu zůstává ostrov stranou turistického ruchu, připraven ke svému objevení.

Technické informace

Umístění: Jihovýchodní Asie
Rozloha: 329 750 km²
Průměrná teplota: 30°C
Časové pásmo (UTC): +8 hod
Úřední jazyk: malajština
Malajsie - Tioman

8 dní / 7 nocí

1. den

Tioman

Na paluby naší plachetnice se nalodíte ve 13:00 v marině Tekek, jediném přístavu na ostrově. Manažer báze Vás seznámí s posádkou lodi a s plánem cesty na celých 8 dní. Vydáme se na krátkou plavbu pod plachtami ze severu na Salang Bay, zakotvíme v přední části jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která nabízí několik místních obchodů, barů a rušný večer.

2. den

Pulau Seribuat / Pulau Sembilang

Ráno se opět vydáme na krátkou hodinovou plavbu  ke korálovým ostrovům a zakotvíme v přední části nádherné bílé písečné pláže. Poblíž pobřeží, uvidíte vyryny, obří ještěrky, které někdy mohou narůst až 3 metry na délku. Udělejte si čas na šnorchlování v bohaté a pestré mořské hlubině.
Po obědě poplujeme 3 hodiny na Pulau Seribuat / Pulau Sembilang. Zakotvíme mezi  ostrovy a prozkoumáme mangrovové porosty. Udělejte si procházku po "Robinson Crusoe's way", což je pás bílého písku, který se objeví vždy během odlivu a spojuje tyto dva ostrovy.

3. den

Pulau Harimau / Pulau Rawa / Pulau Tengah

Během 2 a půl hodin se přesuneme na  Pulau Harimau & Rawa. Zde na chvíli zakotvíme, abyste si mohli zaplavat v křišťálově čistých vodách a vychutnat si oběd v tomto neskutečném ráji. Pak následuje krátká přeplavba směrem k Pulau Tengah, zde se opět můžete věnovat šnorchlování.

4. den

Pulau Tinggi / Pulau Sibu

Den začneme dvouhodinovou plavbou k Pulau Tinggi. To je další skvělé místo pro koupání, šnorchlování a koupání. Po obědě vyplujeme směrem k Pulau Sibu. Tato pláž je lemována místními bary a restauracemi. Využijte "Happy Hours" k vychutnání některého z místních nápojů.

5. den

Pulau AOR

Ráno se vydáme pod plachtami na 4 hodinovou plavbu na Pulau AOR, nejkrásnější ostrov celé této oblasti. Průplav mezi ostrovy AOR a Pulau DAYANG je skvělým místem k zakotvení na oběd. Obyvatelé těchto ostrovů si vydělávají na živobytí rybolovem a zemědělstvím. Tento ostrov nabízí mnoho jemných bílých písečných pláží lemovaných velkými žulovými skálami, které vypadají podobně jako ty, na Seychelských ostrovech.
Po obědě nazujeme sportovní obuv a vydáme se na exkurzi do místních kopců, na vrchol Batu Berhala, impozantní skalní útvar, který nabízí panoramatický výhled na všechny ostrovy Tiomanu. Po dalších 10 minutách chůze se dostaneme do místní klasické vesnice s vlastní policejní stanicí, školou, poštou a drobnými obchody.

6. den

Pulau AOR / Pulau Pinang

Během dne si užijete plachtění, ale také koupání a šnorchlování v křišťálově vodách, plné korálů a barevných ryb. K večeru se vrátíme na původní místo v průplavu, kde strávíme další noc na palubě.  

7. den

Pulau Pemangil / Tioman

Připravte se na 2 a půl hodiny plavby pod plachtami na PulauPemangil. Budete se potápět nad vrakem obchodní lodi z 19. století, který se nachází pouze v deseti metrech hloubky. Budete oslněni korály a stovkami tropických ryb, které vás budou obklopovat. Na oběd zastavíme na severozápadní části ostrova, lemovaného typickými rybářskými chatami. Poté se vydáme na plavbu směrem na Tekek (Tioman). Tekek je správní a obchodní centrum ostrova a rozhodně stojí za prozkoumání. Zde navštívíte místní trh a můžete strávit čas nakupováním ručně vyrobených suvenýrů.

8. den

Naše posádka se s Vámi rozloučí po vylodění v 07:00 hodin.

Ostrov Tioman se nachází na okraji východního pobřeží poloostrovní Malajsie. Část ostrova tvoří Tioman Marine Park, který se skládá z několika chráněných ostrovů, který se staly národní mořskou rezervací v roce 1995. Přestože Tioman je největší a nejrozvinutější z těchto sopečných ostrovů, je stále relativně malý,  30 mil dlouhý a 9 mil široký.
  
Podnebí ostrova je typicky tropické, teplé a vlhké po celý rok. Zatímco život se pohybuje pomalu na všech tropických ostrovech, mnozí říkají, že se čas na Tomanu zastavil úplně. Nejsou tu žádné automobily, jen taxi čluny a lidé jsou vřelí a příjemní. Kromě toho ostrov nabízí krásné bílé pláže, jasné modré moře, tropický deštný prales a dramatické horské vrcholy, které stékají páteří ostrova. Není vůbec těžké zamilovat si toto klidné útočiště.
  
Každá z pobřežních vesnic Tiomanu má různou a jedinečnou atmosféru. Objevte ty největší z nich: Salang, Tekek, Genting, Paya a Juara. Tioman má vynikající korálové útesy a je ideální pro námořníky, kteří si chtějí dopřát vášeň pro potápění a šnorchlování. Pokud budete mít chuť vystoupit na pevninu, je zde také vynikající golfové hřiště atthe Berjaya Tioman Beach Golf & Spa Resort s nádherným výhledem na šumivé moře.

Dostupné lodě

Malajsie - Tioman
Malajsie - Tioman
Malajsie - Tioman
Malajsie - Tioman
Malajsie - Tioman
Malajsie - Tioman

Jak objednávat?

1. Vyberte si destinaci

Zvolte si destinaci, kde byste chtěli prožít úžasnou dovolenou snů..

2. Vyberte si itinerář

Prohlédněte si itineráře na různě dlouhé pobyty na palubě lodi a v ceníku si ověřte cenu.

3. Vyberte si termín plavby

Vyberte si z volných termínů a klikněte na tlačítko Rezervovat. Poté zadáte potřebné údaje.

+420 377 322 741
+420 608 702 613

Zvolte destinaci

Kontaktujte nás..

Copyright © 2010 Yachting4U s.r.o.

Všechn práva vyhrazena.

Design by Beneš & Michl

webdesign ANTstudio.cz

www.yachting4u.cz

www.hausboty4u.cz

www.akcnilode.cz

www.chorvatskonalodi.cz